Jak reklamować lokalną firmę?

Jak reklamować lokalną firmę?

JAK REKLAMOWAĆ MAŁĄ FIRMĘ?

Pytanie – „jak reklamować firmę?” zadała sobie niejedna osoba, która właśnie otworzyła swój sklep, salon czy punkt z usługami.

W dzisiejszym wpisie pokażemy Ci, że reklama lokalnej firmy nie musi być droga, może zaś przynieść zaskakujące rezultaty. Bez dużego nakładu finansowego możesz zdobyć zaufanie klientów i rozpoznawalność w lokalnej społeczności, a to już połowa sukcesu.


Jak reklamować małą, lokalną firmę?

1. Rozmawiaj z ludźmi

2. Ulotki i plakaty

3. Reklama na Facebooku lokalnie

4. Udzielaj się w lokalnej społeczności np. na Facebooku

5. Karta stałego klienta

Rozmawiaj z ludźmi

Zarówno tymi, którzy już są klientami Twojej firmy jak i tymi, którzy mogą nimi zostać. Osobiste polecenie usług działa o wiele efektywniej niż wynik w wyszukiwarce który wyświetli się Twojemu potencjalnemu klientowi. I jest darmowe!Dodatkowym plusem „zareklamowania się” wśród znajomych, sąsiadów czy w pobliskim sklepie podczas rozmowy z ekspedientką jest idealnym miejscem aby trafić do lokalnej społeczności!

Ulotki i plakaty

To jeden z najtańszych sposobów na reklamę, zaś świetnie sprawdzi się aby przekazać dużo treści które mogą interesować Twojego klienta. Zakładając, że prowadzisz niewielką drogerię na osiedlu, pokaż w ulotce jakie marki produktów można u Ciebie kupić lub jakiego rodzaju kosmetyki oferujesz. To zdecydowanie może przyciągnąć klientów, którzy właśnie tego szukają.

Reklama w social media

Ogromna liczba osób przegląda na co dzień portale społecznościowe w tym Facebooka. Świetnym narzędziem na tej platformie jest możliwość kierowania reklamy do wybranego przez nas obszaru. Zamiast uruchamiać reklamę dla wszystkich, skup się na potencjalnych klientach. Wybierz obszar, z którego pozyskasz najwięcej klientów. Zakładając, że prowadzisz lokalną firmę w dużym mieście, lepszą opcją może okazać się kierowanie reklamy do dzielnicy w której masz punkt niż do całego miasta.

Udzielaj się w lokalnej społeczności np. na Facebooku

Pozostając w temacie Facebooka, lecz można pod niego podpiąć jeszcze inne portale społecznościowe, nawiązuj interakcje z innymi osobami, które są w pobliżu Twojej firmy. Idealnym miejscem do tego są lokalne grupy, dotyczące miasta czy nawet konkretnej branży w danym mieście. Uważaj jednak, nachalne reklamowanie swojego sklepu nie sprawdzi się, wręcz przeciwnie, może zniechęcić inne osoby do Ciebie. Skup się na tym aby być aktywnym, doradzać i pokazać się z najlepszej strony.

Karta stałego klienta

To prosty sposób aby zadbać o klientów, którzy już skorzystali z Twoich usług. Doceń ich za to, że wybrali właśnie Twoją firmę.Mogą zbierać naklejki czy stempelki które następnie wymienią na rabaty w Twoim punkcie. Twoi klienci również docenią to, że są wynagradzani za regularne zakupy! Teraz już wiesz jak reklamować lokalną firmę. To tylko kilka szybkich i tanich sposobów na reklamę Twojej firmy. Połączenie ich wszystkich da jeszcze lepsze efekty, które przełożą się na ilość klientów.Pamiętaj, że zadowolenie klienta to najlepsza reklama, ponieważ będzie to klient który do Ciebie wróci ale i poleci Twoją firmę innym.

Comments are closed.