Jak zmienić rozmiar zdjęcia? Sposób na zmianę formatu zdjęcia

Responsywna strona www – co to jest?

Podczas tworzenia lub zamawiania strony internetowej z pewnością spotkasz wiele określeń, które mogą być dla Ciebie nowe i niezrozumiałe.

W każdej branży pojawiają się specjalistyczne terminy, które dla osób niezwiązanych z danym środowiskiem mogą być czarną magią.

Responsywność strony – co to jest?

Tworząc stronę internetową zależy nam na jej czytelności, to istotne ponieważ jest to kluczowy czynnik który wpływa za zainteresowanie czytelnika i chęć przeglądania. Responsywność pozwala na to, aby strona internetowa była czytelna na każdym urządzeniu.

Niezależnie od wielkości a właściwie od rozdzielczości urządzenia, strona powinna otwierać się i dopasowywać do rozmiaru ekranu.

Znasz ten problem, gdy strona otwierana na smartfonie jest zupełnie nieczytelna? Tekst jest tak mały, że nie możemy go swobodnie przeczytać?

Czy responsywność strony www jest potrzebna?

Na to pytanie odpowiedź jest prosta: Tak!

Znając statystyki wielu stron w tym naszej witryny, wnioski nasuwają się same. Zdecydowana większość użytkowników odwiedzających naszą stronę korzystają z urządzenia mobilnego.

Użytkowników korzystających z urządzeń moblinych podczas przeglądania internetu z roku na rok jest coraz więcej. Telefon z dostępem do internetu staje się pierwszym źródłem informacji, dlatego warto zadbać o to, aby Twoja strona była czytelna i można było ją swobodnie przejrzeć na telefonie, tablecie czy laptopie.

Dodatkowe korzyści z responsywnej strony?

Oprócz lepszego odbioru Twojej witryny, co szczególnie istotne w wizytówkach firmowych, blogach czy sklepach internetowych dodatkowym plusem jest lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Już od lat, topowa wyszukiwarka – Google wyświetla na wyższych pozycjach strony, które dopasowują się do rozdzielczości urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.